A My Free Zoo (http://www.jatek7.hu/online-jatekok/my-free-zoo) új funkciójának fő célja, hogy a mára már sajnos kihalt állatokat virtuálisan újraélesszétek, feltámasszátok és be is mutassátok az állatkert látogatóinak. A folyamat a paleontológus kutatókkal kezdődik, őket küldi ki a múzeumigazgató fosszíliavadászatra. A kutatók a legkülönfélébb ősi állatok kövületeivel térnek vissza, melyekből aztán összeállíthatjátok az állat teljes csontvázát és kiállíthatjátok azt a múzeum tárlatának részeként.
De itt még nincs vége, a múzeum szakemberei nem elégszenek meg ennyivel, a kövületeket is jól megvizsgálják és megpróbálnak használható DNS-t kivonni belőlük. A szorgos munka természetesen sikerrel jár, nem marad el a tudományos bravúr és a játékos állatkertje egyedülálló módon képessé válik a kihalt állatfajok feltámasztására, sőt a tenyésztésükre is. Kis idő elteltével az állatkert dodófiókáktól, kvaggaborjaktól vagy épp erszényesfarkas kölyköktől lesz hangos.
A múzeumot a 20. szinttől még csak gyémántért, de a 35. szinttől már választhatóan zoo-dollárért vagy gyémántért nyithatjátok meg.
A múzeumból irányíthatjátok a kihalt állatok kövületrészleteinek a kutatását. Ennek érdekében majd egy vagy több kutatót kell küldenetek, hadd keressék a kövületrészleteket. A keresés időbe telik, amely időtartam mindig változó lesz.
Ha véletlenszerűen kerestek, akkor az zoo-dollárbe kerül, ha célirányosan egy-egy állat kövületrészleteit keresitek, annak az ára gyémántban lesz fizetendő. Az elején az újkor áll a rendelkezésetekre, a kutatóitok a dodó és a kvagga kövületrészleteit kereshetik. A kövületrészleteket a játék úgy kezeli, mint bármely más kártyarészletet, azaz lehet őket gyűjteni, cserélni, illetve kiegészíteni.
Amikor a kutató visszatér a múzeumba, akkor egy kis pihenőre van szüksége, mielőtt újra dolgozni tudna. A kövületrészletek múzeumpontokat is hoznak számotokra. A múzeumpontoknak köszönhetően a múzeumod is szépülni fog, és a funkciói is bővülnek. A 3. múzeumszinttől már a kőkorszak is elérhetővé válik.
Ha megtaláltatok elegendő kövületrészletet, akkor ezekből egy adott állat teljes kövületét, azaz a teljes megkövült csontvázat előállíthatjátok. Ezeket tetszőlegesen kiállíthatjátok dísztárgy gyanánt akár az állatkertetekben, akár a múzeumotok kiállítási területén.
A laboráns segítségével a megszerzett kövületeket akár egy élő állati részletté is kialakíthatod. A laboráns megpróbálja kinyerni az állat DNS-ét a kövületből, és ezáltal élő állati részletté tenni a kövületrészletet.
A kövületrészlet valódi állatrészletté való átalakítása eltart egy ideig, de rövidíthettek ezen az időn. Ezt úgy tehetitek meg, hogy amikor éppen van egy átalakítás folyamatban, akkor lekattintjátok a kutatási jelecskéket, melyeket az érintett állatok rokonfajainak feje felett találhattok meg az állatkertetekben. Ez elég sok plusz munkával jár, de találhattok erre a munkára megfelelő embert az igazgatósági központban, méghozzá a tudóst. Ő lesz az a személy, aki lekattintja helyettetek az állatkertetekben megjelenő gyorsítójeleket.
A múzeummal igazán szenzációs funkció került be a My Free Zoo játékba, mely egyrészt valóra vált egy tudományos álmot, a kihalt fajok feltámasztását, másrészt sok-sok új kihívást, izgalmat, szórakozást kínál a játékosoknak, nem beszélve a funkció ismeretterjesztő szerepről.
Mindenkinek kívánunk további jó játékot!